W Wigilię RMF Classic wspominać będzie zmarłego w 2020 roku ks. Piotra Pawlukiewicza, który w wielu swoich książkach tłumaczył w prosty sposób nawet najbardziej zawiłe sprawy, z jakimi na co dzień się borykamy. Gościem będzie redaktor Adam Gutkowski, który nadzoruje spuściznę ks. Pawlukiewicza, a rozmowa będzie toczyła się wokół najnowszej książki „Włącz światło! Nie daj się ciemności” z niepublikowanymi dotychczas kazaniami księdza, które dotykają najważniejszych problemów współczesnego świata.
Sobotni poranek RMF Classic spędzi na Wawelu i sprawdzi, jak święta i zimę przeżywali polscy królowie zamieszkujący zamek. Kolejnym etapem świątecznego spaceru będzie wizyta w Muzeum Zabawek w Krakowie – miejscu, które powstało z pasji rodziny Sosenków – kolekcjonerów i antykwariuszy, którzy zgromadzili jedną z największych na świecie kolekcji historycznych zabawek.
Popołudnie to skok za ocean, a tam kontynuacja świątecznego spaceru, ale już po Nowym Jorku wraz z amerykańską korespondentką RMF Classic.
Lidia Krawczuk opowie o spektakularnym świetlnym show na fasadzie Saks Fifth Avenue, o jednej z najsłynniejszych choinek świata – drzewku przy Rockefeller Center i o Domu Towarowym Macy’s, który co roku przygotowuje niezwykły świąteczny spektakl w witrynach.
Kolejny świąteczny temat tego popołudnia to próba spojrzenia na to, jak Boże Narodzenie na swoich obrazach przedstawiali słynni malarze – dawni i współcześni.
Również w Pierwszy Dzień Świąt RMF Classic zagości u rodziny z Warszawy, która przyjęła pod dach uchodźcę z Afganistanu, Habiba. Opowie on o powodach, jakie zmusiły go do opuszczenia kraju, o swoim mieście i rodzinie, o lokalnych zwyczajach świątecznych i planach na przyszłość. Habib jest uczestnikiem programu Refugees Welcome Polska, który prowadzi Fundacja Ocalenie.
W niedzielę w specjalnym wydaniu programu „NieDoMówienia” Artura Andrusa gościem będzie Włodzimierz Korcz, który opowie o swoim trwającym od lat projekcie „Gwiazdo świeć, kolędo leć!”.
Także w niedzielę wspomnienie dwóch wybitnych postaci świata filmu – Charliego Chaplina, którego rocznica śmierci przypada 25 grudnia oraz Sylwestra Chęcińskiego, reżysera i scenarzysty filmów często goszczących w naszych domach w czasie Świąt.