Wielki Piątek
Wielkopiątkowe popołudnie, poświęcone tradycyjnie zadumie i rozmyślaniom, słuchacze radia RMF Classic spędzą w towarzystwie Magdaleny Miśki-Jackowskiej i znanego kompozytora muzyki filmowej - Michała Lorenca. Klimatu popołudnia dopełnią kompozycje gościa programu, a także wybranych przez niego innych twórców muzyki filmowej.
Chwilę potem o najtrudniejszychmomentach życia i wynikających z takich sytuacji doświadczeniach, Alicja Myśliwiec będzie rozmawiać z prof. Tadeuszem Gadaczem - filozofem i religioznawcą, autorem bestsellerowej książki „O umiejętności życia” .
Wieczór zamknie arcydzieło muzyki klasycznej „Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu” Josepha Haydna. Jedną z najciekawszych interpretacji przedstawi Wojciech Padjas w świątecznym wydaniu cyklu „Muzyka spod igły”.
Wielka Sobota
Słuchaczom RMF Classic towarzyszyć będzie Urszula Urzędowska. Razem z Jerzym Poznańskim, mistrzem sztuki kulinarnej z Muzeum Pałacu w Wilanowie, opowie o kuchni staropolskiej i o najpiękniejszych smakach i zapachach dawnych polskich Wielkanocy.
O smakach świątecznych opowie też Stanisław Soyka, w popołudniowej audycji Dariusza Stańczuka. W programie także pieśni wielkopostne w interpretacji artysty oraz wspomnienia ze śląskiego świętowania w domu rodzinnym.
Wieczorem przed mikrofonami RMF Classic zasiądą: reżyser Grzegorz Jarzyna, prof. Jerzy Sadowski - jeden z najsłynniejszych polskich kardiochirurgów, Zofia Gołubiew - dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie oraz augustianin ojciec Wiesław Dawidowski. Wyjątkowi goście będą opowiadać Magdalenie Miśce-Jackowskiej o ich Wielkich Nocach.
Sobotni wieczór wypełnią fragmenty jednego z najsłynniejszych utworów świata - oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Händela. Wyboru nagrania dokonał wielbiciel szumu czarnej płyty - Wojciech Padjas.
Wielkanoc
W Wielkanoc gościem RMF Classic będzie prof. Zdzisław Ryn, psychiatra, podróżnik i dyplomata. Razem z Ewą Stanek będą odkrywać tajemnice „Pępka Świata”, czyli owianej tysiącem legend Wyspy Wielkanocnej.
Następnie w podróż tropem tego co przemija zabierze słuchaczy fotograf Wojciech Wilczyk. Artysta opowie też w rozmowie z Eweliną Pacyną o fotografowanych przez lata pielgrzymach z Kalwarii Zebrzydowskiej.
Wieczorem Dariusz Stańczuk zaprosi na spotkanie z Adamem Szostkiewiczem. Znany dziennikarz i publicysta opowie o frapujących go wątkach w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa.
A w wielkanocny wieczór gościem Alicji Myśliwiec będzie artystka o ciekawym, artystycznym rodowodzie i szerokich muzycznych horyzontach - Halinka Mlynkowa.
Lany Poniedziałek
W świąteczny poniedziałek sprawdzimy, czy publicysta i satyryk - Michał Ogórek ma poczucie humoru. Na rozmowę o śmianiu się z siebie i innych oraz nauce, która zajmuje się humorem porozmawiamy na poważnie zaprasza Ewelina Pacyna.
Po południu Urszula Urzędowska przybliży rodzinne zwyczaje ptaków. O niezwykłych ptasich obyczajach i zalotach rozmawiać będzie z Antonim Marczewskim, ornitologiem z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Wieczorem nad potrzebą mierzenia czasu zastanawiać się będą Michał Łanuszka i dr Anna Olszewska z Katedry Kulturoznawstwa i Filozofii AGH, historyk sztuki, miłośniczka astrologii i średniowiecznych kalendarzy.
Śmigusowy wieczór zakończy Ewa Stanek, prezentując słuchaczom „Wiosenki”, czyli wiosenne piosenki w wykonaniu specjalistek od muzyki wieczornej: niezapomnianej K.D. Lang, młodej gwiazdki Birdy i maestry Urszuli Dudziak.